Microchip Technology MASMLJ15A/TR
Part No.:
MASMLJ15A/TR
Datasheet:
AnpuMASMLJ15A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMLJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMLJ)
1. How to order MASMLJ15A/TR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ15A/TR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ15A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ15A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ15A/TR.
Image MASMLJ15A MASMLJ15AE3 MASMLJ15A/TR
Part Number MASMLJ15A MASMLJ15AE3 MASMLJ15A/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A 123A 123A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)