Microchip Technology MASMLJ15CA
Part No.:
MASMLJ15CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ15CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ15CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ15CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ15CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ15CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ15CA pin diagram, MASMLJ15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ15CAE3 MASMLJ15CAE3/TR MASMLJ15CA/TR MASMLJ15CA
Part Number MASMLJ15CAE3 MASMLJ15CAE3/TR MASMLJ15CA/TR MASMLJ15CA
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A 123A 123A 123A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)