Microchip Technology MASMLJ17A
Part No.:
MASMLJ17A
Datasheet:
AnpuMASMLJ17A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
106.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ17A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ17A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ17A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ17A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ17A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ17A pin diagram, MASMLJ17A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ17A MASMLJ17AE3
Part Number MASMLJ17A MASMLJ17AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 106.6A 106.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)