Microchip Technology MASMLJ20A
Part No.:
MASMLJ20A
Datasheet:
AnpuMASMLJ20A.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ20A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ20A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ20A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ20A pin diagram, MASMLJ20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ20AE3/TR MASMLJ20A MASMLJ20AE3
Part Number MASMLJ20AE3/TR MASMLJ20A MASMLJ20AE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V 20V 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V 32.4V 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 92.6A 92.6A 92.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)