Microchip Technology MASMLJ20CAE3
Part No.:
MASMLJ20CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ20CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
92.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ20CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ20CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ20CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ20CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ20CAE3.
Image MASMLJ20CAE3
Part Number MASMLJ20CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 92.6A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)