Microchip Technology MASMLJ22CA
Part No.:
MASMLJ22CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
84.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ22CA pin diagram, MASMLJ22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ22CA MASMLJ22CAE3
Part Number MASMLJ22CA MASMLJ22CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.4A 84.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)