Microchip Technology MASMLJ24CAE3
Part No.:
MASMLJ24CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ24CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
77.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ24CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ24CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ24CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ24CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ24CAE3.
Image MASMLJ24CAE3 MASMLJ24CAE3/TR
Part Number MASMLJ24CAE3 MASMLJ24CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 77.2A 77.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)