Microchip Technology MASMLJ26CA
Part No.:
MASMLJ26CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ26CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
71.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ26CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ26CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ26CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ26CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ26CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ26CA pin diagram, MASMLJ26CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ26CA MASMLJ26CAE3
Part Number MASMLJ26CA MASMLJ26CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71.2A 71.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)