Microchip Technology MASMLJ28CAE3
Part No.:
MASMLJ28CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ28CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
66A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ28CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ28CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ28CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ28CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ28CAE3.
Image MASMLJ28CAE3
Part Number MASMLJ28CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 66A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)