Microchip Technology MASMLJ30CAE3
Part No.:
MASMLJ30CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ30CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MASMLJ30CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ30CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ30CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ30CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ30CAE3.
Image MASMLJ30CAE3
Part Number MASMLJ30CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)