Microchip Technology MASMLJ33CA
Part No.:
MASMLJ33CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ33CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
56.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ33CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ33CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ33CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ33CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ33CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ33CA pin diagram, MASMLJ33CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ33CA MASMLJ33CAE3 MASMLJ33CA/TR
Part Number MASMLJ33CA MASMLJ33CAE3 MASMLJ33CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56.2A 56.2A 56.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)