Microchip Technology MASMLJ45CA
Part No.:
MASMLJ45CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ45CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.2A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ45CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ45CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ45CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ45CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ45CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ45CA pin diagram, MASMLJ45CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ45CA MASMLJ45CAE3
Part Number MASMLJ45CA MASMLJ45CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.2A 41.2A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)