Microchip Technology MASMLJ51CA
Part No.:
MASMLJ51CA
Datasheet:
AnpuMASMLJ51CA.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ51CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ51CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ51CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ51CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ51CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ51CA pin diagram, MASMLJ51CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ51CA MASMLJ51CAE3
Part Number MASMLJ51CA MASMLJ51CAE3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36.4A 36.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)