Microchip Technology MASMLJ58A
Part No.:
MASMLJ58A
Datasheet:
AnpuMASMLJ58A.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ58A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ58A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ58A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ58A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ58A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MASMLJ58A pin diagram, MASMLJ58A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MASMLJ58A MASMLJ58AE3 MASMLJ58A/TR
Part Number MASMLJ58A MASMLJ58AE3 MASMLJ58A/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A 32A 32A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)