Microchip Technology MASMLJ7.5CA/TR
Part No.:
MASMLJ7.5CA/TR
Datasheet:
AnpuMASMLJ7.5CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMLJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
232.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)