Microchip Technology MASMLJ78CAE3
Part No.:
MASMLJ78CAE3
Datasheet:
AnpuMASMLJ78CAE3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22.8A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB
1. How to order MASMLJ78CAE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MASMLJ78CAE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MASMLJ78CAE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MASMLJ78CAE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MASMLJ78CAE3.
Image MASMLJ78CAE3
Part Number MASMLJ78CAE3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.8A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)