Microchip Technology MAUPT17E3
Part No.:
MAUPT17E3
Description:
TVS DIODE 17VWM 29.2VC POWERMIT1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.14A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MAUPT17E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MAUPT17E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MAUPT17E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAUPT17E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAUPT17E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAUPT17E3 pin diagram, MAUPT17E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAUPT17E3
Part Number MAUPT17E3
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.14A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)