Microchip Technology MAUPTB24E3
Part No.:
MAUPTB24E3
Description:
TVS DIODE 24VWM 43.2VC POWERMIT1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
28.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.47A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MAUPTB24E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MAUPTB24E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MAUPTB24E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAUPTB24E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAUPTB24E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAUPTB24E3 pin diagram, MAUPTB24E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAUPTB24E3
Part Number MAUPTB24E3
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 28.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.47A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)