Microchip Technology MAUPTB28E3
Part No.:
MAUPTB28E3
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.8VC POWERMIT1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.13A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MAUPTB28E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MAUPTB28E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MAUPTB28E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAUPTB28E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAUPTB28E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAUPTB28E3 pin diagram, MAUPTB28E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAUPTB28E3
Part Number MAUPTB28E3
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.13A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)