Microchip Technology MAUPTB48E3
Part No.:
MAUPTB48E3
Description:
TVS DIODE 48VWM 84.3VC POWERMIT1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
84.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.78A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MAUPTB48E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MAUPTB48E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MAUPTB48E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAUPTB48E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAUPTB48E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MAUPTB48E3 pin diagram, MAUPTB48E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAUPTB48E3
Part Number MAUPTB48E3
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 84.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.78A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)