Microchip Technology MPLAD15KP45CA/TR
Part No.:
MPLAD15KP45CA/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuMPLAD15KP45CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
Nonstandard SMD
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
207A
Power - Peak Pulse:
15000W (15kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PLAD
1. How to order MPLAD15KP45CA/TR on Anpu?
3. Are the MPLAD15KP45CA/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD15KP45CA/TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPLAD15KP45CAE3 MPLAD15KP45CA MPLAD15KP45CA/TR
Part Number MPLAD15KP45CAE3 MPLAD15KP45CA MPLAD15KP45CA/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 207A 207A 207A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW) 15000W (15kW) 15000W (15kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)