Microchip Technology MPLAD18KP85AE3/TR
Part No.:
MPLAD18KP85AE3/TR
Description:
SURFACE MOUNT 18,000 WATT, TVS,
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
132A
Power - Peak Pulse:
18000W (18kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Military
Qualification:
MIL-PRF-19500
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PLAD
1. How to order MPLAD18KP85AE3/TR on Anpu?
3. Are the MPLAD18KP85AE3/TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPLAD18KP85AE3/TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPLAD18KP85AE3 MPLAD18KP85AE3/TR
Part Number MPLAD18KP85AE3 MPLAD18KP85AE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case Nonstandard SMD Nonstandard SMD
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 132A 132A
Power - Peak Pulse 18000W (18kW) 18000W (18kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)