Microchip Technology MSMCJLCE13AE3
Part No.:
MSMCJLCE13AE3
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE13AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
70A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE13AE3 on Anpu?
3. Are the MSMCJLCE13AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE13AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJLCE13AE3.
Image MSMCJLCE13AE3 MSMCJLCE13AE3/TR
Part Number MSMCJLCE13AE3 MSMCJLCE13AE3/TR
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 70A 70A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)