Microchip Technology MSMCJLCE28AE3/TR
Part No.:
MSMCJLCE28AE3/TR
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE28AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE28AE3/TR on Anpu?
3. Are the MSMCJLCE28AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE28AE3/TR?
Image MSMCJLCE28AE3 MSMCJLCE28AE3/TR
Part Number MSMCJLCE28AE3 MSMCJLCE28AE3/TR
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.5V 45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)