Microchip Technology MSMCJLCE33A/TR
Part No.:
MSMCJLCE33A/TR
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE33A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE33A/TR on Anpu?
3. Are the MSMCJLCE33A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE33A/TR?
Image MSMCJLCE33AE3 MSMCJLCE33AE3/TR MSMCJLCE33A MSMCJLCE33A/TR
Part Number MSMCJLCE33AE3 MSMCJLCE33AE3/TR MSMCJLCE33A MSMCJLCE33A/TR
Series - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28.1A 28.1A 28.1A 28.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)