Microchip Technology MSMLJ13AE3
Part No.:
MSMLJ13AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuMSMLJ13AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MSMLJ13AE3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MSMLJ13AE3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MSMLJ13AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ13AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ13AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ13AE3 pin diagram, MSMLJ13AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSMLJ13AE3 MSMLJ13AE3/TR
Part Number MSMLJ13AE3 MSMLJ13AE3/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)