Microchip Technology MXLSMBJ17AE3/TR
Part No.:
MXLSMBJ17AE3/TR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuMXLSMBJ17AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMBJ
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJ17AE3/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMBJ17AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJ17AE3/TR?
Image MXLSMBJ17AE3/TR
Part Number MXLSMBJ17AE3/TR
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)