Microchip Technology MXLSMBJ24CAE3/TR
Part No.:
MXLSMBJ24CAE3/TR
Datasheet:
AnpuMXLSMBJ24CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMBJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJ24CAE3/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMBJ24CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJ24CAE3/TR?
Image MXLSMBJ24CAE3/TR
Part Number MXLSMBJ24CAE3/TR
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)