Microchip Technology MXLSMBJ43CAE3/TR
Part No.:
MXLSMBJ43CAE3/TR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuMXLSMBJ43CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBJ
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJ43CAE3/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMBJ43CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJ43CAE3/TR?
Image MXLSMBJ43CAE3/TR
Part Number MXLSMBJ43CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)