Microchip Technology MXLSMBJSAC12E3
Part No.:
MXLSMBJSAC12E3
Datasheet:
AnpuMXLSMBJSAC12E3.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19VC SMBJ
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJSAC12E3 on Anpu?
3. Are the MXLSMBJSAC12E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJSAC12E3?
Image MXLSMBJSAC12E3
Part Number MXLSMBJSAC12E3
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)