Microchip Technology MXLSMBJSAC15E3
Part No.:
MXLSMBJSAC15E3
Datasheet:
AnpuMXLSMBJSAC15E3.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 23.6VC SMBJ
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJSAC15E3 on Anpu?
3. Are the MXLSMBJSAC15E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJSAC15E3?
Image MXLSMBJSAC15E3
Part Number MXLSMBJSAC15E3
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)