Microchip Technology MXLSMBJSAC18E3
Part No.:
MXLSMBJSAC18E3
Datasheet:
AnpuMXLSMBJSAC18E3.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 28.8VC SMBJ
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
28.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJSAC18E3 on Anpu?
3. Are the MXLSMBJSAC18E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJSAC18E3?
Image MXLSMBJSAC18E3
Part Number MXLSMBJSAC18E3
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)