Microchip Technology MXLSMBJSAC26E3
Part No.:
MXLSMBJSAC26E3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuMXLSMBJSAC26E3.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.3VC SMBJ
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Capacitance @ Frequency:
30pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order MXLSMBJSAC26E3 on Anpu?
3. Are the MXLSMBJSAC26E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMBJSAC26E3?
Image MXLSMBJSAC26E3
Part Number MXLSMBJSAC26E3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.1A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)