Microchip Technology MXLSMCJ12CAE3/TR
Part No.:
MXLSMCJ12CAE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuMXLSMCJ12CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMCJ
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MXLSMCJ12CAE3/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMCJ12CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMCJ12CAE3/TR?
Image MXLSMCJ12CAE3/TR
Part Number MXLSMCJ12CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)