Microchip Technology MXLSMCJ13CA/TR
Part No.:
MXLSMCJ13CA/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuMXLSMCJ13CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMCJ
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MXLSMCJ13CA/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMCJ13CA/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMCJ13CA/TR?
Image MXLSMCJ13CA/TR
Part Number MXLSMCJ13CA/TR
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.7A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)