Microchip Technology MXLSMCJ24AE3/TR
Part No.:
MXLSMCJ24AE3/TR
Datasheet:
AnpuMXLSMCJ24AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MXLSMCJ24AE3/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMCJ24AE3/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMCJ24AE3/TR?
Image MXLSMCJ24AE3/TR
Part Number MXLSMCJ24AE3/TR
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)