Microchip Technology MXLSMCJ28A/TR
Part No.:
MXLSMCJ28A/TR
Datasheet:
AnpuMXLSMCJ28A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MXLSMCJ28A/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMCJ28A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMCJ28A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLSMCJ28A/TR.
Image MXLSMCJ28A/TR
Part Number MXLSMCJ28A/TR
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)