Microchip Technology MXLSMCJ30A/TR
Part No.:
MXLSMCJ30A/TR
Datasheet:
AnpuMXLSMCJ30A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MXLSMCJ30A/TR on Anpu?
3. Are the MXLSMCJ30A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLSMCJ30A/TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLSMCJ30A/TR.
Image MXLSMCJ30A/TR
Part Number MXLSMCJ30A/TR
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)