Microchip Technology MXLUPT15E3
Part No.:
MXLUPT15E3
Datasheet:
AnpuMXLUPT15E3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.77A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPT15E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPT15E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPT15E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPT15E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPT15E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPT15E3 pin diagram, MXLUPT15E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPT15E3
Part Number MXLUPT15E3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-216AA
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.77A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)