Microchip Technology MXLUPT17E3
Part No.:
MXLUPT17E3
Datasheet:
AnpuMXLUPT17E3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.14A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPT17E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPT17E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPT17E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPT17E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPT17E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPT17E3 pin diagram, MXLUPT17E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPT17E3
Part Number MXLUPT17E3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-216AA
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.14A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)