Microchip Technology MXLUPT33E3
Part No.:
MXLUPT33E3
Datasheet:
AnpuMXLUPT33E3.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.65A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPT33E3 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPT33E3 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPT33E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPT33E3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPT33E3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPT33E3 pin diagram, MXLUPT33E3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPT33E3
Part Number MXLUPT33E3
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-216AA
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.65A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)