Microchip Technology MXLUPTB15
Part No.:
MXLUPTB15
Datasheet:
AnpuMXLUPTB15.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.77A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPTB15 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPTB15 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPTB15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPTB15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPTB15.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPTB15 pin diagram, MXLUPTB15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPTB15 MXLUPTB15E3
Part Number MXLUPTB15 MXLUPTB15E3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-216AA DO-216AA
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.77A 5.77A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW) 1000W (1kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)