Microchip Technology MXLUPTB24
Part No.:
MXLUPTB24
Datasheet:
AnpuMXLUPTB24.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
28.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.47A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPTB24 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPTB24 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPTB24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPTB24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPTB24.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPTB24 pin diagram, MXLUPTB24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPTB24 MXLUPTB24E3
Part Number MXLUPTB24 MXLUPTB24E3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-216AA DO-216AA
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 28.4V 28.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43.2V 43.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.47A 3.47A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW) 1000W (1kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)