Microchip Technology PIC10LF320-E/P
Part No.:
PIC10LF320-E/P
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
AnpuPIC10LF320-E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DIP
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Speed:
16MHz
Program Memory Size:
448B (256 x 14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)