Microchip Technology PIC10LF320-I/MC
Part No.:
PIC10LF320-I/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC10LF320-I/MC.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Package/Case:
8-VFDFN Exposed Pad
Series:
PIC® 10F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
16MHz
Program Memory Size:
448B (256 x 14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC10LF320-I/MC on Anpu?
3. Are the PIC10LF320-I/MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC10LF320-I/MC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC10LF320T-I/OT PIC10LF320-I/OT PIC10LF320-E/OT PIC10LF320-I/MC PIC10LF320T-I/MC
Part Number PIC10LF320T-I/OT PIC10LF320-I/OT PIC10LF320-E/OT PIC10LF320-I/MC PIC10LF320T-I/MC
Package/Case SOT-23-6 SOT-23-6 SOT-23-6 8-VFDFN Exposed Pad 8-VFDFN Exposed Pad
Series PIC® 10F PIC® 10F PIC® 10F PIC® 10F PIC® 10F
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Tube Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete Obsolete Active Active
Programmable Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz 16MHz
Connectivity - - - - -
Number of I/O 3 3 3 3 3
Program Memory Size 448B (256 x 14) 448B (256 x 14) 448B (256 x 14) 448B (256 x 14) 448B (256 x 14)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 64 x 8 64 x 8 64 x 8 64 x 8 64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V