Microchip Technology PIC12HV609T-I/SN
Part No.:
PIC12HV609T-I/SN
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC12HV609T-I/SN.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
PIC® 12F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Verified
Speed:
20MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC12HV609T-I/SN on Anpu?
3. Are the PIC12HV609T-I/SN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC12HV609T-I/SN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC12HV609T-I/SN
Part Number PIC12HV609T-I/SN
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series PIC® 12F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Programmable Verified
Core Processor PIC
Core Size 8-Bit
Speed 20MHz
Connectivity -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O 5
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V
Data Converters -
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)