Microchip Technology PIC16F17145T-I/SO
Part No.:
PIC16F17145T-I/SO
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microcontrollers
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16F17145T-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Core Processor:
PIC
Core Size:
8-Bit
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, RS-232, RS-485, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
17
Program Memory Size:
14KB (14K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 41x12b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC16F17145T-I/SO on Anpu?
3. Are the PIC16F17145T-I/SO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16F17145T-I/SO?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC16F17145T-I/6N PIC16F17145T-I/SS PIC16F17145T-I/SO
Part Number PIC16F17145T-I/6N PIC16F17145T-I/SS PIC16F17145T-I/SO
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 20-VFQFN Exposed Pad 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Programmable - - -
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 17 17 17
Program Memory Size 14KB (14K x 8) 14KB (14K x 8) 14KB (14K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - -
RAM Size 1K x 8 1K x 8 1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V
Data Converters A/D 41x12b; D/A 2x8b A/D 41x12b; D/A 2x8b A/D 41x12b; D/A 2x8b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)