Microchip Technology PIC16F18323T-I/ST
Part No.:
PIC16F18323T-I/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16F18323T-I/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP
Package/Case:
Series:
PIC® XLP™ 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
3.5KB (2K x 14)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC16F18323T-I/ST on Anpu?
3. Are the PIC16F18323T-I/ST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16F18323T-I/ST?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC16F18323T-I/ST PIC16F18323T-I/SL PIC16F18323T-I/JQ
Part Number PIC16F18323T-I/ST PIC16F18323T-I/SL PIC16F18323T-I/JQ
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 16-UQFN Exposed Pad
Series PIC® XLP™ 16F PIC® XLP™ 16F PIC® XLP™ 16F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Programmable Not Verified Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz
Connectivity I2C, LINbus, SPI, UART/USART I2C, LINbus, SPI, UART/USART I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O 12 12 12
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14) 3.5KB (2K x 14)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V 2.3V ~ 5.5V 2.3V ~ 5.5V
Data Converters A/D 11x10b; D/A 1x5b A/D 11x10b; D/A 1x5b A/D 11x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)