Microchip Technology PIC16LF18325T-I/ST
Part No.:
PIC16LF18325T-I/ST
Package:
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC16LF18325T-I/ST.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14TSSOP
Package/Case:
Series:
PIC® XLP™ 16F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
12
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PIC16LF18325T-I/ST on Anpu?
3. Are the PIC16LF18325T-I/ST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16LF18325T-I/ST?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC16LF18325T-I/SL PIC16LF18325T-I/ST PIC16LF18325T-I/JQ
Part Number PIC16LF18325T-I/SL PIC16LF18325T-I/ST PIC16LF18325T-I/JQ
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 16-UQFN Exposed Pad
Series PIC® XLP™ 16F PIC® XLP™ 16F PIC® XLP™ 16F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz
Connectivity I2C, LINbus, SPI, UART/USART I2C, LINbus, SPI, UART/USART I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O 12 12 12
Program Memory Size 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 1K x 8 1K x 8 1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V
Data Converters A/D 11x10b; D/A 1x5b A/D 11x10b; D/A 1x5b A/D 11x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)