Microchip Technology PIC18F25Q71-E/SS
Part No.:
PIC18F25Q71-E/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
AnpuPIC18F25Q71-E/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Speed:
64MHz
Connectivity:
I2C, LINbus, SMBus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)